השיטה להשקעות נדלן בחול

לאחר מספר שנים של פעילות נדל״ן באירופה, פיתחנו שיטת עבודה ייחודית לביצוע השקעות נדל״ן מעבר לים. בנינו תהליך של ארבעה שלבים, אשר מעלים את הסיכויים לאיתור עסקה מנצחת.

 שלב ראשון– אנו גאים בתהליך הסינון הקפדני שלנו, המתבצע על ידי שלושה אנליסטים מומחים במחלקת האנליזה שלנו. אנו עורכים בדיקת נאותות (Due Diligence) לכל יזם, ובוחנים את הניסיון העסקי והרקע המקצועי שלו. עסקה טובה נעשית כבר ברכישה – לכן זה שלב קריטי להצלחת העסקה. המטרה שלנו היא תמיד לאתר הזדמנויות השקעה המוצעות ב-20% עד 30% מתחת למחירי השוק.

שלב שני-  אנו בוחנים לעומק את התכנית העסקית של הפרויקט, מאמתים עלויות ומנתחים כשלים אפשריים. רק השקעות שעמדו בכל הקריטריונים הנוקשים שלנו יובאו לאישור ועדת ההשקעות. רק לאחר תהליך ראשוני זה יוצעו העסקאות למשקיעים שלנו. כמו כן, אנו מקפידים על קיומן של בטוחות רבות בכל השקעה – בעלות ישירה לנכס שמקבל כל משקיע בהתאם לחלקו היחסי בהשקעה, בנוסף להקמת שותפות נפרדת לכל השקעה והשקעה. כל המידע מוצג בשקיפות מלאה למשקיעים שלנו, המקבלים את כל האסמכתאות המאשרות את בעלותם בחברה המחזיקה בנכס.

שלב שלישיבכדי להרוויח כסף בעולם הנדל״ן, חייבים להבטיח תשואות לאורך זמן. על כן אנו נותנים משקל רב לנושא השוכרים בנכס, בכדי לוודא שהעסקה תניב לנו מקסימום הכנסה – במינימום תפעול. אנו בודקים את החוזים של כל השוכרים, את שביעות הרצון של השוכרים ואת הבקשות השונות שלהם. במקביל אנו בודקים את האופציה של העלאת שכר הדירה, שיפוץ וחלוקה של דירות גדולות. זכרו שעם כל דייר יש מערכת יחסים שחשוב לשמור עליה – וזה המפתח לשוכר לשנים רבות.

שלב רביעי-  השקעת נדלן בחול היא מערכת יחסים לטווח ארוך. כשאתם נמצאים כאן בארץ וההשקעה נמצאת רחוק מהעין, אתם חייבים חברת ניהול איכותית וצוות מקצועי שאפשר לסמוך עליו שיוביל את ההשקעה לתשואות גבוהות לאורך זמן. עסקה טובה זה לא מספיק- אתם צריכים שותף איכותי שילווה אתכם לכל הדרך, ויתן לכם את המעטפת המלאה לכל העסקה.

ייסדנו את נדל”ן גרמניה על בסיס עקרונות אלו. אנו מאמינים שהצלחה היא פונקציה של עבודה קשה, יושר ומזל. אנו מאוד מסורים ללקוחות שלנו ומעריכים את האמון שהם נותנים בנו. אנו מחזירים להם בשקיפות מלאה, זמינות גבוהה ורצון אמיתי לבנות מערכת יחסים בריאה לטווח ארוך.

תהליך סינון קפדני

תהליך סינון קפדני ופרטני לכל נכס ונכס. אנו מנתחים אלפי נכסים בכל שנה ובוחרים מתוכם רק קומץ קטן של הזדמנויות אמיתיות להשקעה.

בדיקה מלאה של שווי הנכס

באמצעות בדיקה מקיפה של מחירי הנכסים באותו הרחוב על סמך נתוני מיסוי, אנו מוודאים כי המחיר שקיבלנו הינו מחיר שוק, ושיש בסיס לקיום משא ומתן. בנוסף, אנו דואגים לשמאות חתומה על ידי שמאי מוסמך מקומי.

חשבון נאמנות

כל כספי המשקיעים מועברים ישירות לחשבון נאמנות ייעודי אצל עורך דין ישראלי, בהתאם להוראות כתב נאמנות ובכפוף להסכם בלבד ובכך הכסף שלכם מוגן ב-100%.

הסכם ניהול מוגדר מראש

הסכם הניהול מוגדר מראש למשקיעים על מנת שלא לייצר הפתעות במהלך הדרך. חברת הניהול מתחייבת לנהל את הנכס למינימום 36 חודשים, ההסכם בנוי באופן חד צדדי בו הרוכש יכול לסיים התקשרות בהתאם לשיקול דעתו הבלעדית.

100% רישום בטאבו

רישום בטאבו מלא על שם הקונה מרגע הרכישה. זאת ההמלצה בכל הקשור בהשקעות נדלן בגרמניה.

Title Company ו- Insurance

בדיקה משפטית לנכס, על מנת להבטיח שהנכס נקי משעבודים וחובות. אתם רוכשים את הנכס בראש שקט.

בדיקת נאותות מלאה - Due Diligence

בדיקת נאותות מקיפה על הנכס / פרויקט לפני כל השקעה. כולל חוזי שכירות, בדיקה הנדסית של הנכס, בדיקת "ניצול אנרגתי" (חובה בגרמניה), היסטוריה של קניות ומכירות באזור וחוות דעת של הבנק. בקיצור - בדיקה מקיפה 360 על הכנס.

דוח נתונים שוטף

הפקה של דוח משקיעים אחת לרבעון עבור כל משקיע עם סטטוס ואינפורמציה מלאים. בנוסף אנו מנפיקים דוח שנתי בליווי רואה חשבון גרמני. אנו מחזיקים בידע ברב בכל הקשור במיסוי בינלאומי ונגרום לך לשלם פחות מיסים ולהרוויח יותר.

חתימת העסקה על ידי משרד עורכי דין ישראלי

ביצוע העסקה וחתימתה אצל משרד עורכי דין נאמן ישראלי. התהליך מלווה לכל האורך בעורך דין ישראלי-גרמני שמקום מושבו בת"א, באופן זה יש נגישות מקסימלית בכל שאלה ועניין. במקביל אנו פועלים עם נוטריון גרמני שמלווה את התהליך.

דברים שכדי לדעת לפני שמשקיעים בנדלן בחול 

השקעות נדל”ן בארץ או בחול?

ההחלטה להשקיע בנדל”ן נובעת מתוך רצון להגדיל את התשואה, ויחד עם זאת להשקיע את הכסף באפיקים בטוחים ככל האפשר. כמובן שקיימים אפיקי השקעה נוספים, כגון השקעות במוצרים פנסיונים או חסכונות בנק – אולם לרוב מדובר באפיקים עם תשואה נמוכה. לעומתם, אפיקים עם תשואה גבוהה כגון השקעות בבורסה, טומנים בחובם סיכונים גבוהים יותר. לכן, בין כל האפשרויות, השקעות נדל״ן הפכו לאטרקטיביות ביותר עבור הציבור. השאלה היא האם להשקיע בנדל”ן בארץ או במדינות מבוקשות בחו”ל, דוגמת גרמניה?

גרמניה כיעד כדאי להשקעה

גרמניה הפכה בשנים האחרונות ליעד מרכזי ומבוקש להשקעות נדל”ן. המשקיעים הישראלים נכנסו לתמונה, לאחר שהצליחו לאתר נכסים מניבים במיוחד במגוון ערים בגרמניה. הסיבות לכך הן, בין היתר, היציבות הכלכלית של שוק הנדל”ן והשכירויות בגרמניה, השומר על מחירים נמוכים במיוחד מזה זמן רב. מגמה זו מקנה ביטחון יחסי לעסקאות הנדל”ן. נוסף על כך, קל למצוא בגרמניה דירות במחירים נמוכים לעומת שוק הנדל”ן בארץ. נכסים זולים בעלי פוטנציאל תשואה גבוה עם צפי להמשך מגמת היציבות נותנים לגרמניה יתרון גדול על פני ארצות אחרות ביבשת. אבל למה לא לבחון מה קורה ביבשות אחרות?

אמריקה מול אירופה וגרמניה

היתרון הגדול של גרמניה הוא במיקום הגיאוגרפי שלה ביחס לישראל. על אף שבעידן שלנו ניתן לרכוש כמעט הכל באינטרנט, הרי שרכישת דירה מצריכה עבודת שטח. נכון הוא שגם בארה”ב ישנם יעדים להשקעה, אך הנגישות לגרמניה, הנמצאת מרחק שעות ספורות בטיסה מישראל, הופכת אותה לנוחה ובטוחה יותר לניהול השקעות “קרוב לבית”. לעומת זאת, השקעה בארה”ב מצריכה הסתמכות מוחלטת על גורמי הניהול, ללא כל מעורבות בשטח של המשקיע.

היתרון הגדול של גרמניה הוא במיקום הגיאוגרפי שלה ביחס לישראל. על אף שבעידן שלנו ניתן לרכוש כמעט הכל באינטרנט, הרי שרכישת דירה מצריכה עבודת שטח. נכון הוא שגם בארה”ב ישנם יעדים להשקעה, אך הנגישות לגרמניה, הנמצאת מרחק שעות ספורות בטיסה מישראל, הופכת אותה לנוחה ובטוחה יותר לניהול השקעות “קרוב לבית”. לעומת זאת, השקעה בארה”ב מצריכה הסתמכות מוחלטת על גורמי הניהול, ללא כל מעורבות בשטח של המשקיע.

השקעות נדל”ן באירופה

על פי מחקר שנתי שערכה חברת רואי החשבון העולמית PwC לשנת 2015, עולה כי ברלין היא העיר הכדאית ביותר להשקעה באירופה. המחקר התבצע בקרב כ-500 אנשי נדל”ן ומומחים בתחום מכל רחבי העולם. לא זאת בלבד אלא שבאותה שנה נרשמה עלייה של שלושה דירוגים במיקום של ברלין בטבלת “הערים השוות”, לעומת שנת 2014, אז מוקמה העיר במקום הרביעי ברשימת הערים הכדאיות ביותר להשקעה.

למה לא עדיף נדל”ן בחול על פני השקעה בנדל”ן ישראלי?

סוכנויות התיווך בארץ משגשגות למרות הכל. הכיצד? כי הישראלים, להבדיל מהגרמנים, רואים ברכישת דירה למגורים כיעד חשוב ומהותי ליציבות ואיכות חיים משפחתית ואישית. לפיכך, הישראלים המבקשים לרכוש דירות בארץ, עושים זאת בעיקר לצורכי מגורים. סיבה נוספת להשקעות בארץ היא חשיבותה ליהודים מכל רחבי העולם, אשר פועלים ממניעים אידיאולוגיים. לעומת זאת, מי שרוצה לרכוש דירה להשקעה, על מנת שתניב לו רווחים משכירות בהווה, ורווחים נאים מאופציה של מכירה בעתיד, יבחר ליהנות ממחירים נמוכים בברלין, עד כדי כך שיהיה באפשרותו לרכוש מספר דירות בברלין, במחיר דירה אחת בתל אביב  ולגרוף הכנסות נאות מכל נכסיו גם יחד.

המספרים מדברים בעד עצמם

דירה במרכז הארץ תעלה למשקיע הממוצע על פי ההערכות פי חמישה או שישה לעומת דירה בשווי של חצי מיליון שקלים בגרמניה. השכירות בגרמניה מוגנת בתקנות ודווקא העובדה שלא ניתן לעלות את גובה השכירות מעבר לשיעור מסוים, הופכת את ההכנסה הזו לעקבית ויציבה ומונעת תנודות חדשות בשוק – מה שהופך את ההשקעה לבטוחה וצפויה יותר. בנוסף, מרבית תושבי גרמניה מתגוררים בשכירות, משלמים בזמן ותחלופת הדיירים נמוכה מאוד. מה יקרה בארץ באותו זמן? גם אם המשקיעים יקנו דירות זולות יותר בפריפריה וגם אם במרכז הארץ, הם יצטרכו להתמודד עם מוסר תשלומים בעייתי, תחלופה גבוהה והשקעות רבות באחזקת ושיפוץ דירות ישנות.

לאור האמור, ההשקעה בגרמניה מתאימה לכל כיס ובעיקר לאלו שרוצים לראות תשואה גבוהה ברמת סיכון נמוכה יחסית, מה שממקם את גרמניה כאפיק השקעה מועדף. אתם מוזמנים להשאיר לנו פרטים- ואנו נחשוף אתכם להזדמנויות איכותיות של השקעה בנדלן בחול.