ביירוית: יעד מוביל בבוואריה

בירת התרבות של גרמניה, ביירוית Bayreuth היא יעד השקעה אטרקטיבי בבוואריה. העיר ההיסטורית היא בעלת שם בין תיירים מכל העולם הפוקדים אותה במאות אלפים בכל שנה, והופכים אותה ליעד רווחי במיוחד להשקעות נדלן בחול. ביירוית היא לא רק מרכז תרבותי – כיום העיר מציגה מודל כלכלי מודרני, והיא נחשבת למרכז היי-טק בתוך המחוז שלה, פרנקוניה העליונה. חברות חדשניות ובינלאומיות, תשתיות מעולות, הישגים ברמה עולמית במחקר ופיתוח, אוניברסיטה מצוינת בשילוב עם יופיה של העיר הופכים אותה ליעד מבוקש על ידי משפחות, סטודנטים ואנשי עסקים.

עם ריביות נמוכות, ריבוי של שוכרים לעומת בעלי נכסים, והשוק הנוח של השקעות נדלן בגרמניה – רכישת נכס בבירוית הוא צעד חכם עבור המשקיע הישראלי המחפש הזדמנויות להשקעות נדלן בחול עם תשואה גבוהה. לנו בנדל״ן גרמניה יש ניסיון רב בביצוע עסקאות נדלן בביירוית. אנו בעלי היכרות עם השוק המקומי ומתחייבים לאיתור נכסי נדל״ן בעלי תשואה גבוהה, ולמתן ליווי אישי בכל שלבי הדרך עבור לקוחותינו, עם שירות מנוסה, אמין ומקצועי.

מוקד תרבות ותיירות

 

העיר ההיסטורית היא מוקד עלייה לרגל עבור חובבי מוזיקה קלאסית והיסטוריה – בכל שנה מגיעים לעיר הקטנה מגיעים לעיר מאות אלפי תיירים. מספר המבקרים ששוהים ללילה בעיר הוא 350 אלף איש בשנה, והמחזור השנתי מתיירות בעיר הוא מעל ל-225 מיליון יורו. שליש מההכנסות השנתיות מגיעות מתחום ההארחה והמלונאות. הכנסות אלו הופכים את סקטור התיירות והמלונאות לאחד מהריווחיים והחשובים ביותר לכלכלת ביירוית.

 

אי אפשר לדבר על מורשת התרבות בעיר בלי להזכיר את פסטיבל ביירוית, המוקדש לביצוע אופרות של וגנר שהתגורר בעיר בסוף חייו. הביקוש לכרטיסים לפסטיבל הוא חסר תקדים – על פי ההערכות, רשימת ההמתנה לכרטיסים מונה כחצי מיליון איש. כמות הכרטיסים לפסטיבל היא 60,000 מחולקים בהגרלה, עם עדיפות עבור תורמים לעיר. מי שלא מקושר בעירייה לרוב ממתין בין חמש לעשר שנים עד שתורו מגיע. לשם השוואה – בבירוית מתגוררים 72 אלף איש. במשך מספר ימים בשנה, כמות האנשים בעיר מכפילה את עצמה, וכל חדר או פיסת נדל״ן פנויה בעיר נחטפת מיד על ידי המבקרים בפסטיבל – מה שהופך את נכסי המגורים לרווחיים ביותר בתקופה זו בשנה.

יעד לעסקים ופיתוח

הגורמים העיקריים להצלחתה הכלכלית של ביירוית ומיקומה על המפה כיעד עסקי בבוואריה הם שיתוף הפעולה המוצלח בין מרכזי הפיתוח אל עסקים וחברות הפועלות בעיר, והאוניברסיטה של ביירוית המתרכזת במחקר. הכלכלה היציבה של העיר הופכת אותה ליעד בטוח להשקעות נדל״ן. עבור משקיעים ישראלים עם חסכונות המעוניינים להשקיע את כספם בצורה בטוחה ומניבה, שוק הנדל״ן בביירוית היא אחת מן האופציות האטרקטיביות להשקעות. גרמניה היא המדינה המועדפות ביותר על ידי משקיעים ישראלים וזרים, והבטוחה ביותר להשקעות באירופה. יציבות כלכלית ומדינית, מחירים נמוכים בשילוב ריביות נמוכות אל מול נכסים באיכות גבוהה הופכים את גרמניה למדינה המבוקשת ביותר להשקעות באירופה.

שיטת העבודה שלנו בנדל״ן גרמניה היא אסטרטגיית איתור חכמה – אנו מחשבים את ההסתברות ליצירת עסקה “משתלמת”- כלומר עסקה בעלת תשואה גבוהות של למעלה מ 12% בשנה (נטו על ההשקעה).

אפיק השקעה בטוח

ניתן למצוא בביירוית נכסים במחירים נמוכים נתון המאפיין את רובה של גרמניה, בלי התפשרות על איכות הנכס. גרמניה היא מדינה שבה המקומיים מעדיפים לשכור במקום לקנות – שיעור האזרחים בעלי נכסי נד״לן הוא הנמוך ביותר בתוך האיחוד האירופאי. חוקי ההגנה על השוכר בגרמניה גורמים לדירות שכורות להיות אטרקטיביות יותר עבור גרמנים מאשר רכישת נכס. חוזי השכירות הם ארוכי טווח, מה שמבטיח הכנסה קבועה ויציבה, במיוחד כשלוקחים בחשבון את הכלכלה החזקה של גרמניה. הדירה הסטנרדטית בגרמניה היא תמיד ברמה גבוהה – בעל נדל”ן בגרמניה ובפרט הרנה נהנה מנכס איכותי שנתמך בתשתיות המצוינות של גרמניה.

שוק הנדלן בגרמניה הוא אחד מאפיקי ההשקעה הבטוחים ביותר בעולם. לא רק בביירוית, אלא בכל בגרמניה, משקיעים ישראלים נמשכים למדינה זו כיעד מצוין להשקיע בו את כספם. יציבות כלכלית ומדינית, מחירים נמוכים בשילוב ריביות נמוכות אל נכסים באיכות גבוהה הופכים את גרמניה למבוקשת כל כך גלובלית. נוסף על כך, גרמניה היא מדינה הפועלת באופן מאוד מסודר בכל הנוגע לעסקאות נדל״ן ומיסוי, עם מדיניות של ״אין הפתעות״. אנו בנדלן גרמניה מציעים שירות מנוסה בהתמודדות אל מול הרשויות הגרמניות, שעלול להיות תהליך לא קל למשקיע ללא היכרות עם השוק.

מחירי נדל״ן ממוצעים

על פי אתר immobilienscout24, אלו הם המחירים הממוצעים לנדל״ן בביירוית –

  • מחיר ממוצע לדירה הוא 2216.42 למ״ר
  • דמי שכירות ממוצעים בדירה הם 7.99 למ״ר
  • ערכי הנדלן עלו בארבעת השנים האחרונות ב30.7 אחוז
  • דמי השכירות עלו בארבעת השנים האחרונות ב13.1 אחוז

*המחירים מצויינים באירו.

מעוניינים להשקיע בביירוית? הצוות של נדלן גרמניה ישמח לסייע לכם, לחצו כאן והשאירו לנו פרטים, אחד מאנשי הצוות שלנו יחזור אליכם עם עסקאות נדלן בביירוית.

מקור