דויסבורג: יעד תעשייתי מוביל

דויסבורג Duisburg היא יעד תעשייתי מוביל בנורדריין-וסטפאליה. המערבית ביותר והשלישית בגודלה בתוך חבל הרוהר, המטרופוליס הגדול ביותר בגרמניה. דויסבורג היא עיר מרכזית באיזור – מפורסמת בזכות הנמל היבשתי שלה, הנחשב לנמל ים והופך אותה לשער מסחר עם אירופה, המזרח התיכון, אסיה ואפריקה. העיר מובילה בתחומי מסחר ולוגיסטיקה – בתמיכתן של התשתיות המצוינות בגרמניה. חוסן כלכלי ואיכות חיים גבוהה מושכים תושבים חדשים אל העיר. בשנים האחרונות נרשמת עלייה בערך נכסי הנדל״ן בדויסבורג, וצניחה בכמות הנכסים הפנויים.

עבור משקיעים ישראלים עם חסכונות המעוניינים להשקיע את כספם בצורה בטוחה ומניבה, שוק הנדל״ן בדויסבורג הוא אופציה אטרקטיבית בזכות מיקומה הגיאוגרפי וכלכלתה החזקה. גרמניה היא המדינה המועדפות ביותר על ידי משקיעים ישראלים וזרים, והבטוחה ביותר להשקעות באירופה. יציבות כלכלית ומדינית, מחירים נמוכים בשילוב ריביות נמוכות אל מול נכסים באיכות גבוהה הופכים את גרמניה למדינה המבוקשת ביותר להשקעות נדלן בחול.

לנו בנדל״ן גרמניה יש ניסיון רב בביצוע עסקאות נדלן בדויסבורג. אנו בעלי היכרות עם השוק המקומי ומתחייבים לאיתור נכסי נדל״ן בעלי תשואה גבוהה, ולמתן ליווי אישי בכל שלבי הדרך עבור לקחותינו, עם שירות מנוסה, אמין ומקצועי. שיטת העבודה שלנו היא אסטרטגיית איתור חכמה – אנו מחשבים את ההסתברות ליצירת עסקה “משתלמת”- כלומר עסקה בעלת תשואה גבוהות של למעלה מ 12% בשנה (נטו על ההשקעה).

כלכלה חזקה באש ובמים

דויסבורג היא בין הערים החזקות ביותר בחבל הרוהר. רוהר הוא המטרופוליס הגדול ביותר בגרמניה והשלישי בגודלו באירופה. מאכלס בתחומו כחמישה מיליון איש, 155 אלף חברות עם מכירות בשיווי 330 מיליארד יורו בשנה. כחלק מרוהר, דויסברג היא יעד לוגיסטי מוביל ובינלאומי. מיקומה של דויסברג בתוך הרוהר הופך אותה ליעד מועדף ומביא תועלת רבה אל כלכלת העיר. תשתיות העיר נמצאות בשימוש בעל תפוקה רבה עבור חברות. דויסבורג מקפידה להמשיך ולפתח את הכבישים, פסי הרכבת ודרכי המים. הצורה שבה דויסבורג מחוברת אל יעדים מובילים באירופה ומחוצה לה הופכים אותה למבוקשת ומעודפת על ידי שותפי סחר בינלאומיים.

כלכלת דויסבורג היא חזקה באש ובמים – העיר היא יצרנית הפלדה הגדולה ביותר באירופה, ובעלת הנמל היבשתי הגדול בעולם. הנמל, בשילוב עם התשתיות המפותחות בדויסבורג הופכים אותה לחממת לוגיסטיקה עם מוניטין בינלאומי. הנמל לוקח את דויסבורג הרחק מגבולות אירופה – יעדים בעולם כמו אפריקה והמזרח הרחוק נמצאים בהישג יד עבור העיר. בכל שנה עוברות בנמל כ-20 אלף אוניות ומטופלים כ-40 מיליון טון של סחורה. חברות פרטיות נהנות מאיזור לוגיסטי נפרד הממחזר בכל שנה כ-110 מיליון טון של סחורה.

לא רק תעשייה

דויסבורג היא לא עיר תעשייה אפורה – אפשר למצוא בעיר הרבה יותר ממפעלים ושטחי מסחר. דויסבורג היא עיר תרבותית, מלאה בשטחים ירוקים ובעלת אוכלוסיה מגוונת. דויסבורג נהנית מהגירה חיובית מאז תחילת המאה בזכות אופציות התעסוקה המצוינת שניתן למצוא בעיר. היער העירוני בדויסבורג הוא השלישי בגודלו בגרמניה. נקודת הציון המרשימה ביותר בעיר היא פארק Duisburg-Nord, המדורג כאחד מן הפארקים היפים ביותר בעולם, לצידן של ערים גדולות כמו ניו יורק, לונדון וברצלונה. דויסבורג היא אטרקטיבית לצעירים בזכות האוניברסיטה הגדולה שלה, בה לומדים כ-50 אלף סטודנטים.

עליה בערכי הנדל״ן

דויסבורג היא עיר מלאה בהטבות עבור תושביה. יותר ויותר אנשים רוצים לעבור אל העיר בזכות החיים הנוחים שהיא מציעה עבור תושביה. מחירי רכישת הנדלן בדוסיברג הם נמוכים – עם עלייה במחירי שכר הדירה בכל שנה, בשל הביקוש הרב על ידי תושבים חדשים ובעקבות כך ירידה בכמויות הנכסים הפנוים. המחירים הנמוכים אינם באים על חשבון איכות הנכס. הדירות בגרמניה הם תמיד ברמה גבוהה – בעל נדל”ן בגרמניה ובפרט דויסבורג נהנה מנכס איכותי שנתמך בתשתיות המצוינות של גרמניה.

שוק הנדלן בגרמניה הוא אחד מאפיקי ההשקעה הבטוחים ביותר בעולם. לא רק בדויסבורג, אלא בכל בגרמניה, משקיעים ישראלים נמשכים למדינה זו כיעד מצוין להשקיע בו את כספם. יציבות כלכלית ומדינית, מחירים נמוכים בשילוב ריביות נמוכות אל נכסים באיכות גבוהה הופכים את גרמניה למבוקשת כל כך גלובלית. נוסף על כך, גרמניה היא מדינה הפועלת באופן מאוד מסודר בכל הנוגע לעסקאות נדל״ן ומיסוי, עם מדיניות של ״אין הפתעות״. אנו בנדלן גרמניה מציעים שירות מנוסה בהתמודדות אל מול הרשויות הגרמניות, שעלול להיות תהליך לא קל למשקיע ללא היכרות עם השוק. 

מחירי נדל״ן ממוצעים

על פי אתר immobilienscout24, אלו הם המחירים הממוצעים לנדל״ן בדויסבורג –

  • מחיר ממוצע לדירה הוא 1321.81 למ״ר
  • דמי שכירות ממוצעים בדירה הם 6.23 למ״ר
  • ערכי הנדלן עלו בארבעת השנים האחרונות ב19.4 אחוז
  • דמי השכירות עלו בארבעת השנים האחרונות ב9.8 אחוז

*המחירים מצויינים באירו.

מעוניינים להשקיע בדויסבורג? הצוות של נדלן גרמניה ישמח לסייע לכם, לחצו כאן והשאירו לנו פרטים, אחד מאנשי הצוות שלנו יחזור אליכם עם עסקאות נדלן בדויסבורג.

מקור