ערך הנדל"ן בברלין צפוי לרשום שיאים חדשים

ניתוח מצב, מחירים ואזורים מניבים: ברלין צפויה לשבור שיא בעליית ערך הנדל"ן בשנים הקרובות

למה ערך הנדל”ן בברלין- גרמניה, ימשיך לטפס? זאת השאלה הראשונה שמשקיעים פוטנציאליים צריכים לשאול את עצמם ואת התשובות מספקים בכירים ב”נדל”ן גרמניה” מקבוצת ג’נסיס. על פי המומחים לנדל”ן בגרמניה, התשובה מורכבת ממספר גורמים ובראשם היציבות הכלכלית שמכתיבה ממשלת גרמניה, ממשלה שמובילה מדיניות המעוגנת בחקיקה ורגולציה, שכל כולה רואה את יתרונותיהן של השקעות זרות- ומעודדת אותן. בהתאם, המיסוי והמימון מזמינים ומיטיבים עם המשקיעים. עוד חשוב לדעת, שממשלת גרמניה דואגת תחילה לאזרחיה, שכ-85 אחוז מהם מתגוררים בשכירות וכי הרווחה הכלכלית של אזרחיה נובעת, בין היתר, מהצמחת הכלכלה והנדל”ן בפרט. כתוצאה מכך, המשקיעים  נהנים ממקורות מימון, שכר דירה יציב לאורך זמן ותשואות של למעלה מחמישה אחוז לדירה. כל זאת, בעוד שבישראל התשואות על רכישת דירה נעות בין 3-5 אחוזים.

“משקיע שמחפש נתיב השקעה בטוח לכספי העתיד ומעוניין לשמר את ערך הכסף גם לדורות הבאים, יכול לרכוש בברלין נכסים במחיר שפוי ולהניב מהם תשואות גבוהות יחסית”, אומרים מומחים ב”נדל”ן גרמניה”, “בארץ, מחירי הדירות בשמיים ולמרות הצעדים שנוקטת הממשלה (ואולי בגללם), לא מסתמנת ירידת מחירים. להפך, היזמים בארץ חשים מאוימים ולא ממהרים להתחיל בבניית פרויקטים נוספים. התוצאה היא ירידה בהתחלות בנייה, פחות היצע ועליית מחירים”. לעומת זאת ברלין שומרת על יציבות ועלייה מתמדת בערך הנדל”ן ושומרת על דירוג ראשון כיעד העולמי המבוקש ביותר להשקעות, על פי סקר חברת הייעוץ הבינלאומית PwC.

"התשואה צפויה לשמור על מגמת עלייה"

ב”נדל”ן גרמניה” מסבירים שבשנים האחרונות נרשמה נהירה של אוכלוסייה למרכזי הערים ובמקביל נרשם גם מחסור בהיצע בדירות בברלין, מה שגרם לעליית מחירים. “התוצאה היא שהנכסים משביחים את עצמם ומי שממהר לרכוש היום דירה באזורים אטרקטיביים להשקעה, ייהנה מעליית ערך הנכס בעוד כמה שנים”. על פי ניתוח נתוני העבר והתחזית לשנת 2018, הרובע היוקרתי ביותר, שארלוטנבורג, מציע דירות של כ- 80 מ”ר במחיר של כ- 4000 אירו למ”ר: “עדיין אפשר למצוא מציאות באזורי הביקוש הללו, שכאמור צפויים להנות מעליית ערך נדל”ני משמעותי בעוד מספר שנים”, אומרים בנדל”ן גרמניה, “לחילופין, אפשר ומומלץ לאתר נכסים ברובעים מפותחים כגון קרויצברג ופרידריכסהיין, שמציעים דירות במחירים אטרקטיביים”. באזורים אלו נעים המחירים בין 2000-3500 אירו למ”ר ורובע מתפתח, כגון נויקלן, מציע דירות בעלות של בין  1700-3000 אירו למ”ר. התשואה באזורי הביקוש צפויה לשמור על מגמת עלייה, מציינים המומחים ואומרים כי  רצוי לבחון גם אופציה להשקעה בדירה לא משופצת באזור שעדיין נחשב לזול. במקרים אלו ינועו המחירים בין 1300-3000 אירו למ”ר.

באיזה אזור בברלין כדאי להשקיע?

קחו לדוגמא את רובע מיטה, המוכר ומזוהה עם “מזרח ברלין” של לפני נפילת החומה. הרובע רשם עליית מחירים של כ- 50 אחוז בתוך חמש שנים. מי שזיהה את הפוטנציאל מבעוד מועד הרוויח בגדול. אז איך בעצם מזהים את האזורים החמים הבאים בברלין? אחד הפרמטרים החשובים ביותר הוא זיהוי שכונות ורובעים טרנדים, כאלו ש”לא נחשבו” בעבר וסבלו מתדמית אפרורית אבל עוברים כיום מהפך. לכן, רובעים ושכונות שצפויים להפוך ל”דבר הבא” והכי חם בעיני אזרחי ברלין, הם גם אלו שצפויים להיות החמים ביותר ב- השקעות נדל”ן בעיר.  אזורים אלו צפויים למשוך את הצעירים המשכילים להתגורר בהם, כחלק מתהליכי התפתחות והתבגרות שעוברת ברלין. מעמד הביניים בברלין מכתיב את המילה הבאה. המהפך שעובר על שכונות בברלין ועל אזורי ספר, צפוי להתקדם במלוא הקצב בשנים הקרובות ולכן, זה הזמן לאתר נכסים באותן שכונות ורובעים.

צפי נתוני הצמיחה בגרמניה לשנים הקרובות

באוקטובר 2017 פורסמו נתוני הכלכלה הגרמנית, לפיהם אחרי עלייה של 2.5 אחוז, שנרשמה ברבעון הראשון של השנה-  גם הרבעון השלישי רשם צמיחה חזקה. מעבר לכך, נתוני המאקרו טובים, האבטלה נמוכה ושוק ההון הגרמני זול יותר מזה האמריקאי. כל אלו הביאו את בנקי ההשקעות להעלות את התחזיות לביצועי המניות בגרמניה בשנה הקרובה. בנוסף להכל, הגרמנים מחפשים עניין ותרבות וברלין מספקת להם אותה בגדול. היא מובילה במוסדות תרבות, חיי פנאי ובילוי, אקדמיה ובקיצור מציעה את “החיים טובים” לצעירים ולמשפחות. בשורה התחתונה: ברוכים הבאים לארץ ההשקעות הבטוחות והרווחית. 

מחפש השקעות מעולות נוספות?>>> חברת השקעות נדל”ן

מאמרים נוספים

מהם סוגי החוזים בגרמניה?

שוק הנדל״ן בגרמניה הוא מכרה זהב בעיני לא מעט משקיעים זרים. היתרונות המשמעותיים שבקניית בית בגרמניה הופכים צעד זה להשקעה

מתווך נדל״ן בגרמניה

מזל טוב, החלטתם להשקיע בנדל״ן בגרמניה, המדינה המובילה באירופה עם שוק הנדל״ן המניב ביותר. כמקצוענים, אנו מעוניינים לתת לכם את