השקעה בברלין - הטבות מס לרוכשי דירות בברלין

כל מה שצריך לדעת על השקעה בברלין – החשש מפני מערכת החקיקה והמיסוי הגרמנית לפעמים מרתיעה משקיעים, שאינם בקיאים בהליכים ולא מודעים לכך, שלמערכת זו יש גם יתרונות רבים. האם העסקה כדאית ורווחית למרות המיסוי, המע”מ והחקיקה החלה על נכסים להשקעה בגרמניה

השקעה בברלין - מס נמוך יחסית

על מנת לפזר את העננה יש להתחיל בכך שהמדיניות הגרמנית דווקא מעודדת השקעות זרות וככל שגובה ההשקעה עולה, כך גובה תשלומי המס יורדים. על פי חוק, כל רוכש יחוייב במס בשיעור של כ-5 אחוז משווי העסקה וכן, יחולו עליה תשלומים עקיפים כגון ביול ורישום. אם מדובר בהשקעה קטנה יחסית המצריכה לקיחת משכנתא אזי ייתכן ויחולו מיסים גם על הליכי המשכנתא. אולם, המחוקק נתן את דעתו לעניין ומאחר והוא מעוניין בהשקעות זרות, הוא גם מציע הטבות. כך למשל, ניתן להפחית את גובה המיסים על משכנתא ככל שההשקעה עולה. המיסוי על המשכנתא יחול בכל מקרה על השקעות של למעלה מ-8000 יורו לנכס אחד ולכן, לרוב אין צורך כלל בתשלום מיסים אלו. כיום, משקיעים רבים לוקחים משכנתא בגובה שאיננו עולה על 8000 יורו אפילו ברכישת שני דירות ומעלה ולכן השקעה בברלין כדאית עוד יותר.

השקעה בברלין - חוקי המיסוי על נכס שהמשקיע החליט למכור

במידה ומשקיעים רכשו נדל”ן בברלין ולקחו בגינם משכנתא, הרי שאם הם החליטו למכור את נכסיהם, הם יהיו זכאים לקבל פטור ממס שבח. מתי זה אפשרי? כאשר הנכס יימכר על ידי המשקיע לאחר עשר שנים מיום רכישתו. המשמעות היא שהמשקיע יקבל תשואה גבוהה יותר על הנכס, לאחר שהנכס הושבח במשך עשר שנים וקיבל בגין מכירתו סכום גבוה מזה שהושקע במועד רכישתו. השקעה בברלין תשואה גבוהה יותר לכל משקיע! 

השקעה בברלין -יתרונות החקיקה בשכר הדירה

חקיקה נוספת המהווה “הטבה” נוגעת דווקא לתחום השכירויות. על פי חוק, בעל הדירה יכול לעלות את שכר הדירה בנכס אחת לשלוש שנים. לשוכרים זה אולי קצת פחות טוב אבל למשקיעים זו קרן אור. גובה שכר הדירה שניתן לעלות עומד על כ- 20 אחוזים ואם הנכס עבר שיפוצים והשבחה, אז ישנה עילה טובה במיוחד לגבות יותר שכירות בגינו, כך זה השקעה בברלין, אך יש לשים לב, שעל פי חוק, בעל הנכס מחוייב להודיע לדיירים בטווח של שלושה חודשים, בטרם הוא יעלה את דמי השכירות. 

השקעה בברלין - מה לגבי חוקי נוספים?

מערכת החקיקה והמיסוי בגרמניה אכן מורכבת אך מסודרת מאוד. חברות ניהול נכסים בגרמניה בקיאות בכל הפרטים ויוכלו לסייע למשקיע בניהול נכון ורווחי של הנכס. נכון הוא שחוקים רבים בגרמניה, נועדו להגן על תושביה ולאפשר להם יציבות וביטחון במגוריהם אולם הכרות עם המערכת, יכולה להועיל מאוד גם לבעלי הנכסים והיא כוללת הטבות מיסוי למיניהן. לא בכדי השקעה ברלין היא השקעה משתלמת כאשר מדברים על השקעות נדל”ן בחו”ל.