נדל"ן בלייפציג: בראש רשימת הערים המבוקשות להשקעה

מי שמבין בהשקעות נדל״ן בגרמניה כבר יודע – לייפציג Leipzig, העיר העיר השלישית בגודלה במזרח גרמניה – מחזיקה בתואר של ״ברלין הבאה״. לייפציג היא בראש הרשימה של היעדים החמים להשקעה, ואנחנו בנדל״ן גרמניה בעלי ניסיון בעסקאות ורכישות נכסים באיזור, עם צוות מקצועי שמכיר את השוק המקומי.

עם גידול האוכלוסין המהיר ביותר בגרמניה, העיר מושכת אליה לא רק משפחות צעירות, אקדמאים ואנשי עסקים מרחבי גרמניה. חברות ענק גם כן זיהו את הזדמנות ההשקעה בלייפציג ובעיר מתפקדים מרכזים רבים של חברות בינלאומיות. עם מחירי נדלן זולים יותר משאר גרמניה, ריבוי של שוכרים לעומת בעלי נכסים, והשוק הנוח של השקעות נדלן בגרמניה – רכישת נכס בלייפציג הוא צעד חכם עבור המשקיע הישראלי שמחפש הזדמנויות להשקעות נדלן בחול עם תשואה גבוהה.

אוכלוסיה בגדילה

גידול האוכלוסין בלייפציג הוא הוא המהיר ביותר בגרמניה – מעל 10% בעשור האחרון. התחזיות מצביעות על כך שעד שנת 2030, האוכלוסיה בעיר תגדל ללמעלה מ-700 אלף תושבים, מה שימקם אותה על המפה כעיר מניבה ביותר לרכישת נדל״ן בגרמניה – עם גידול האוכלוסיה גם גודל הביקוש לנכסים – על פי נתונים רישמיים שיעור הדיור הפנוי ירד בשנים האחרונות מ20% ל12%, וצפוי להמשיך לצנוח. בנדלן גרמניה אנו עובדים מול ברוקרים מקומיים לאיתור עסקאות נדל״ן מניבות בשוק הנדלן של לייפציג.

צמיחה חיובית מתמדת

חברות משמעותיות כבר הבינו את הפוטנציאל האדיר של נכס ​נדלן בלייפציג​ והעבירו את המרכזים שלהם לעיר – BMW העבירה את המשרדים המרכזיים שלה לעיר בהשקעה של 1.3 מיליארד דולר, פורשה הקימה מפעל ענק בעיר. DHL ואמאזון העבירו את מרכז המשלוחים שלהן משדה התעופה של בריסל אל שדה התעופה בלייפציג. אופציות התעסוקה גודלות יחד עם האוכלוסיה – ואיתן הדרישה לדיור זמין גודלת. אחוזי האבטלה הנמוכים הופכים את לייפציג לחזקה כלכלית – ביישור קו עם שאר גרמניה, המדינה המשפיעה והחזקה ביותר כלכלית שקובעת סטנדרט עבור שאר היבשת עם דירוג אשראי מושלם.

אטרקציות ואיכות חיים גבוהה

לייפציג אטרקטיבית לא רק משום אופציות התעסוקה. התושבים בעיר נהנים משילוב של עיר וכפר, עם היצע ענק של שטחים ירוקים, שכולל גם יער בין עירוני מהגדולים באירופה. בלב העיר תיירים, על הערכות כ-1.5 מיליון בשנה, מבלים במרכזי קניות יוקרתיים ומסעדות מישלן. מערב העיר הפך לאזור טרנדי שנשלט על ידי אמנים עם גלריות רחבות ידיים וחיי לילה תוססים, דרומית וצפונית חיות משפחות צעירות בשכונות פסטורליות ושקטות. לייפציג מצטיינת גם מבחינה אקדמית, והיא בין הערים האהובות על סטודנטים ומרצים בגרמניה, עם אוניברסיטאות גדולות ומרכזי מחקר ביו טכנולוגיים.

לייפציג מושכת אליה צעירים – בין אם אלו סטודנטים או אקדמאיים, משפחות בתחילת דרכן – רוב האוכלוסיה בלייפציג היא אוכלוסיה שמעדיפה לשכור דירות ולא להשקיע ברכישת נכס. ככל שאוכלוסיה זו גודלת כך גם הביקוש לדירות שכורות גודל, וההשקעה בנכס נדלן היא בטוחה וארוכת טווח בשוק יציב ולא מנוצל.

מחירי נדלן נמוכים – בלי התפשרות על איכות

מחירי הנדלן בלייפציג נמוכים משאר מחירי הנדלן בגרמניה, בלי התפשרות על איכות הנכס. בעיר שבה דירות שכורות הן העדיפות – בתוך בניינים מרשימים שנותרו ללא פגע מהמאה ה-19, או בקומפלקסים מודרנים יותר. חוזי השכירות הם ארוכי טווח, מה שמבטיח הכנסה קבועה ויציבה, במיוחד כשלוקחים בחשבון את גל ההגירה החיובית ללייפציג.  הדירה הסטנרדטית היא תמיד ברמה גבוהה – בעל נדל”ן בגרמניה ובפרט לייפציג נהנה מנכס איכותי שנתמך בתשתיות המצוינות של גרמניה. לייפציג היא בגדר הזדמנות זהב עבור ישראלים שמעוניינים בהשקעות נדל״ן בחו״ל, ורכישת נכס בעיר כיום היא השקעה חכמה שמחזירה את עצמה. אנו בנדלן גרמניה מתחייבים ללוות אתכם עם צוות מקצועי בכל שלבי הדרך.

מחירי נדל״ן ממוצעים

על פי אתר immobilienscout24, אלו הם המחירים הממוצעים לנדל״ן בלייפציג –

  • מחיר ממוצע לדירה הוא 2867.2 למ״ר.
  • דמי שכירות ממוצעים בדירה הם 5.30 למ״ר.
  • ערכי הנדלן עלו בארבעת השנים האחרונות ב17.4 אחוז.
  • דמי השכירות עלו בארבעת השנים האחרונות ב13.1 אחוז.

*המחירים מצויינים באירו.

מעוניינים להשקיע בלייפציג? הצוות של נדלן גרמניה ישמח לסייע לכם, לחצו כאן ותשאירו לנו פרטים, אחד מאנשי הצוות שלנו יחזור אליכם עם עסקאות נדלן בלייפציג

מקור