דרזדן: יעד איכותי עבור משקיעים

בירת מחוז סקסוניה, דרזדן Dresden היושבת על נהר האלבה, היא בעלת מורשת תרבותית וחשיבות היסטורית באירופה. בימינו, דרזדן היא לא רק עיר תיירותית – העיר התקדמה עם הזמן, וכעת מובילה בתחומי תרבות, חינוך ותעשייה בגרמניה. ממוקמת במזרח גרמניה, איזור שמאופיין במחירי נדל״ן נמוכים אל מול איכות הנכסים, דרזדן מציעה היא אפיק השקעה בטוח עבור ישראלים המתעניינים בהשקעות נדלן בחול.

 

לנו בנדל״ן גרמניה יש היכרות עם השוק המקומי, ואנו מתמחים באיתור נכסי נדל״ן מניבים בדרזדן, עם ניסיון רב בביצוע עסקאות נדלן באיזור. אנו מציעים ליווי אישי בכל שלבי הדרך עבור לקחותינו, עם שירות מנוסה, אמין ומקצועי.

תרבותית, ירוקה, איכותית

המספרים מדברים בפני עצמם – דרזדן היא אחת מן הערים הספורות במזרח גרמניה שנהנת מגידול אוכלוסין עקבי. בין שנת 2000 להיום, מספר התושבים בעיר עלה ב-15 אחוז, וכיום מתגוררים בדרזדן למעלה מחצי מיליון תושבים. דרזדן עומדת בראש הרשימת של היעדים המבוקשים במזרח גרמניה, לצד ברלין ולייפציג. אחת מן הסיבות שהעיר משגשגת כל כך היא איכות החיים הגבוהה שתושביה נהנים ממנה. עם למעלה משישים אחוז של שטחים פתוחים, יערות ושמורות טבע בתוך עיר, דרזדן היא אחת מן הערים הירוקות ביותר באירופה. שילובו של הטבע בתוך העיר מורגש במיוחד בזכות נהר האלבה, החוצה את העיר וזורם דרך המרכז האורבני שלה. בנוסף, דרזדן היא העיר הגדולה היחידה בגרמניה ללא שום חובות עירוניים, מה שמאפשר לה להשקיע את רוב התקציב שלה במיזמים תרבותיים. העיר מטפחת את המוזיאונים, האופרה ושאר המוסדות התרבותייים השוכנים בה. בכל שנה נערכים באופן קבוע קונצרטים, פסטיבלים ואירועים ציבוריים עבור התושבים ועבור שבעה מיליון התיירים שפוקדים את העיר מידי שנה.

מובילה טכנלוגוית

דרזדן היא לא רק עיר יפה- היא גם יעד עסקי מרכזי בגרמניה. בזכות נכוחותן של חברות היי טק וטכנולוגיה בנוסף לצפיפות של מרכזי מחקר, כמות העובדים המוכשרים לתעשיות כאלה הוא בין הגבוהים בגרמניה. דרזדן ללא ספק עומדת ברף הגבוה שאירופה מציבה. בתחומי כלכלה וביטחון עסקי, דרזדן מדורגת באופן קבועה בין עשר הערים המובילות בגרמניה.

אחת מתעשיות הראויות לציון היא תעשיית המיקרו אלקטרוניקה בדרזדן. קרוב ל-300 חברות במחוז סקסוניה, שכמעט כולן פועלות בתוך העיר, מתמחות בסקטור זה. ריכוז חברות זה הוא המשמעותי ביותר באירופה והיחידי בסדר גודל כזה, המתחרה ראש בראש בתעשיות הייצור באסיה.

מזנקת בערכי נכסי הנדל״ן

מחירי הדירות בדרזדן הם עדיין נמוכים באופן יחסי לגרמניה, ובכלל לישראל – אך הם נמצאים במגמת עלייה קצבית. משנת 2006, מחירי הדירות כמעט הכפילו את עצמם, ועלו ב-42 אחוזים. מחירי השכירות גם כן עלו בכ-15 אחוז. מחקר שפורסם על ידי פוסט-בנק, מוסד פיננסי מוביל בגרמניה, שם את דרזדן שניה רק למינכן בתחזיות לעליית ערכי נכסי הנדלן עד שנת 2030, מה שהופך את דרזדן לאחד מיעדי ההשקעה הטובים והבטוחים ביותר בגרמניה.

שוק הנדלן בגרמניה הוא אחד מאפיקי ההשקעה הבטוחים ביותר בעולם. לא רק בדרזדן, אלא בכל בגרמניה, משקיעים ישראלים נמשכים למדינה זו כיעד מצוין להשקיע בו את כספם. יציבות כלכלית ומדינית, מחירים נמוכים בשילוב ריביות נמוכות אל נכסים באיכות גבוהה הופכים את גרמניה למבוקשת כל כך גלובלית. נוסף על כך, גרמניה היא מדינה הפועלת באופן מאוד מסודר בכל הנוגע לעסקאות נדל״ן ומיסוי, עם מדיניות של ״אין הפתעות״. אנו בנדלן גרמניה מציעים שירות מנוסה בהתמודדות אל מול הרשויות הגרמניות, שעלול להיות תהליך לא קל למשקיע ללא היכרות עם השוק. 

מחירי נדלן ממוצעים

על פי אתר immobilienscout24, אלו הם המחירים הממוצעים לנדל״ן בדרזדן –

  • מחיר ממוצע לדירה הוא 1988.91 למ״ר
  • דמי שכירות ממוצעים בדירה הם 7.80 למ״ר
  • ערכי הנדלן עלו בארבעת השנים האחרונות ב28.5 אחוז
  • דמי השכירות עלו בארבעת השנים האחרונות ב10.8 אחוז

*המחירים מצויינים באירו.

 

מעוניינים להשקיע בדרזדן? הצוות של נדלן גרמניה ישמח לסייע לכם, לחצו כאן והשאירו לנו פרטים, אחד מאנשי הצוות שלנו יחזור אליכם עם עסקאות נדלן בדרזדן.

מקור