מינכן: יעד חזק להשקעה

ברשימה הפותחת של הערים החזקות ביותר בגרמניה, אי אפשר שלא להתייחס אל מינכן (München) – העיר העשירה ביותר בגרמניה, ובין האיכותיות ביותר שבה. מינכן היא אחת מן היעדים האטרקטיבים ביותר למגורים בגרמניה –  הודות לחוסן הכלכלי שלה, וכתוצאה מכך איכות החיים הגבוהה שהיא מספקת לתושביה. היציבות הכלכלית של מינכן הופכת אותה לאפיק השקעה בטוח עבור משיקעי נדל״ן ישראלים – כיוון שהחוזק של העיר מבטיח שהיא תמיד תהיה מבוקשת ובעלת תשואה.

שוק הנדל״ן של מינכן הוא יקר יותר, מבוקש יותר ובהתאם מצומצם יותר – לנו בנדל”ן גרמניה יש היכרות עם השוק המקומי, ואנו מתמחים באיתור נכסי נדל״ן משתלמים במינכן, עם ניסיון רב בביצוע עסקאות נדלן באיזור. אנו מציעים ליווי אישי בכל שלבי הדרך עבור לקחותינו, עם שירות מנוסה, אמין ומקצועי.

מצוינות באיכות חיים

איכות החיים במינכן היא אחת מהסיבות שהופכות אותה למבוקשת כל כך – לא רק בזכות אופציות תעסוקה הבטוחות והמניבות הקיימות בעיר. מינכן היא גם העיר הכי בטוחה בגרמניה, עם אחוזי הפשיעה הנמוכים ביותר. העיר היא אטרקטיבית במיוחד עבור צעירים בעלי השכלה, המעוניינים בעיר שמבטיחה יציבות כלכלית ואישית.

מינכן היא העיר השלישית בגודלה בגרמניה עם 1.5 מיליון תושבים. ביחס לערים במדינות מפותחת, גידול האוכלוסין במינכן הוא מהיר מאוד – שיעור הילודה בעיר נמצא בעליה כבר עשור, וכל התחזיות מצביעות על כך שעד שנת 2022 האוכלוסיה בעיר תגדל ליותר מ1.7 מיליון איש. 

עם גדילת האוכלוסיה אל מול גודלה של העיר, השקעה במינכן היא השקעה בטוחה, שכן שכר הדירה במינכן נמצא מזנק משנה לשנה, עם עליית הביקוש למגורים בשכירות. הצוות שלנו בנדל״ן גרמניה עובד מול ברוקרים מקומיים, על מנת לאתר נכסים איכותיים ומבוקשים על ידי האוכלוסיה הגודלת במינכן.

עיר של אנשים עובדים

ישנה סיבה לכך שמינכן היא העיר העשירה ביותר בגרמניה. שיעור התעסוקה במינכן מזנק בקצב מהיר מהממוצע – אף על פי שהמגמה הכלל ארצית בגרמניה כעת מצביעה על עלייה כזו, מינכן נרשמת כיוצאת מן הכלל עם גדילה מהירה בהרבה. מינכן היא השניה בגרמניה בכמות העובדים שמועסקים במטרופולין – עם בערך 850 אלף תושבים המועסקים בתוך העיר, ו1.5 מיליון בכמות באיזורים סביב המרכז.

 

שיעור התעסוקה במינכן (62.8 אחוז) הוא הגבוה ביותר בהשוואה לערים גדולות בגרמניה – ואיכות העובדים היא גם גבוהה – מעל לחצי מהמועסקים הם בעלי תואר אקדמי. בהתאמה – שיעור האבטלה במינכן הוא הנמוך ביותר של עיר גדולה (מעל 600,000 תושבים). נכון ל-2017, רק 40,000 מתוך מעל ל- 1.5 מיליון איש נרשמו כמובטלים.

חוסן כלכלי בלתי מעורער

מינכן היא יעד מוביל בגרמניה במגוון רב של תחומים – אך הראשון שבהם הוא הכלכלה החזקה שלה. עם כח הרכש הגדול ביותר בין ערים גדולות בגרמניה, מינכן היא העיר החזקה ביותר כלכלית בגרמניה. בוואריה הוא המחוז בעל הציפיות המבטיחות ביותר לגדילה ושגשוג כלכלי בשנים הבאות, ומינכן, היושבת בליבו, מעצבת את כלכלת בוואריה כיום. כתשעים מתוך אלף החברות הגדולות ביותר בגרמניה בוחרות להפעיל את המטה שלהן בתוך המטרופולין.

הבסיס להצלחה הכלכלית של מינכן הוא שילוב בריא בין גדלים שונים של תאגידים וחברות, סטארטאפים ותעשיות ייצור מסורתיות יותר. אחת מהתכונות החזקות ביותר של מינכן היא שאין תעשיה אחת השולטת בשוק, שמסוגלת להרים או להפיל את הכלכלה של העיר – חברות היי טק פועלות לצד תעשיות ייצור מסורתיות – לצד תעשיות של טכנולוגיות מידע ודיגיטל מתקיימות תעשיות של הנדסת רכב. הרבגוניות של מינכן בתחום התעשיות והכלכלה הופכות אותה לחסינה מפני משברים כלכליים, ועל כן יעד בטוח להשקעות.

שוק נדל״ן חם

שוק הנדל״ן המסחרי במינכן הוא אחד מהמובילים באירופה – מינכן היא השלישית בגודל היצע השטח המשרדי, אחרי לונדון ופריז. בתור אחד מהיעדים המבוקשים ביותר באירופה, העיר מושכת תשומת לב ממשקיעים ויזמים הודות לביטחון הכלכלי שהיא מציעה, ותחזיות המשך השגשוג והגדילה המיוחסות לעיר. בשנת 2017, מינכן רשמה מחזור של 12 מיליארד יורו בסקטורים של בניית בנייני מגורים, מבנים מסחריים ושטחים משרדיים – 900 אלף יורו פחות משנת 2016 – שנרשמה כשנת השיא של הכנסות נדל״ן.

עם זאת, התמונה היא אחרת בשוק הנדל״ן למגורים. הגירה חיובית ודרישה גבוהה עבור דיור אל מול גודלה הפיזי של העיר הופכים את שוק הנדל״ן למגורים למצומצם יותר ויקר יותר בהשוואה לערים אחרות בגרמניה. כפעולת נגד, העיר נמצאת בהליכי בנייה מואצים – בעזרתם של המשאבים הרבים שמוצעים בעיר ובגרמניה ככלל, הממוצע עומד על 7000 דירות חדשות בכל שנה מאז 2011.  

למרות תהליכי הבנייה, הדרישה לנכסי נדל״ן למגורים עדיין גבוהה יותר מההיצע של הדירות הקיימות – ובהתאם גם שכר הדירה הוא גבוה בהרבה משאר גרמניה. לשם השוואה, שכר הדירה הממוצע לדירה בעיר הוא כפול מהממוצע של דירה בברלין, שכן מינכן היא העשירה ביותר בגרמניה, והיקרה ביותר. מחירי הנדל״ן להשקעה הם גבוהים יותר מכל עיר בגרמניה, אך מי שלא נבהל מהמחיר ובוחר במינכן כיעד להשקעה בטוחה, נהנה מנכס בעל תשואה גבוהה יותר, בעיר שתמיד תשאר מבוקשת, במדינה עם הכלכלה היציבה ביותר באירופה.

מעוניינים להשקיע במינכן? הצוות של נדלן גרמניה ישמח לסייע לכם, לחצו כאן ותשאירו לנו פרטים, אחד מאנשי הצוות שלנו יחזור אליכם עם עסקאות נדלן במינכן.

מקור

מחירי נדל״ן ממוצעים

על פי אתר immobilienscout24, אלו הם המחירים הממוצעים לנדל״ן במינכן –

  • מחיר ממוצע לדירה הוא 6149.89 למ״ר
  • דמי שכירות ממוצעים בדירה הם 16.26 למ״ר
  • ערכי הנדלן עלו בארבעת השנים האחרונות ב40.8 אחוז
  • דמי השכירות עלו בארבעת השנים האחרונות ב24.3 אחוז

*המחירים מצויינים באירו.

 

מעוניינים להשקיע במינכן? הצוות של נדלן גרמניה ישמח לסייע לכם, לחצו כאן ותשאירו לנו פרטים, אחד מאנשי הצוות שלנו יחזור אליכם עם עסקאות נדלן במינכן.

מקור