המבורג: שניה רק לברלין

כמטרופולין חזק כלכלי ומוביל תרבותית, המבורג Hamburg, היא אחד מהיעדים הבולטים והחשובים ביותר בגרמניה ובאירופה כולה. ההצלחה הבינלאומית של המבורג היא בעלת וותק, ומושכת משקיעי נדל״ן ויזמים מרחבי העולם. עם הנמל הגדול ביותר במדינה, המבורג היא שער עבור משקיעים וחברות בינלאומיות – המצליחות בעזרתו להגיע הרבה מעבר לגבולות גרמניה. חוזקה הכלכלי של המבורג מבטיח דרישה גבוהה ועקבית עבור נכסים, ובין האפיקים הבטוחים ביותר להשקעות נדלן בחול.

שוק הנדל״ן של המבורג הוא בין המבוקשים ביותר בגרמניה על ידי משקיעים. לנו בנדל”ן גרמניה יש היכרות עם השוק המקומי, ואנו מתמחים באיתור נכסי נדל״ן משתלמים בהמבורג, עם ניסיון רב בביצוע עסקאות נדלן באיזור. אנו מציעים ליווי אישי בכל שלבי הדרך עבור לקחותינו, עם שירות מנוסה, אמין ומקצועי.

אי של יציבות

בשנת 2016, דו״ח של PwC בנושא טרנדים נדל״ניים, קבע כי המבורג היא העיר השניה להשקעות נדל״ן באירופה, אחרי ברלין, והרבה לפני לונדון. ערכם של נכסי הנדל״ן בהמבורג עלו בעשור האחרון ב50 אחוזים. עלייה זו נרשמה בזכות הריביות הנמוכות בגרמניה, ובעקבות המגמה הכללית של משקיעים, המעדיפים לשים את כספם בנדל״ן מניב מאשר השקעתו בשוק המניות.

ביקוש גבוה עבור דירות ונדל״ן למגורים בהמבורג מעלה את מחירי השכירות בכל שנה, וביחד עם מחסור בשטח בנוי, נכסי הנדל״ן כיום רושמים עליה עקבית – נכסים קיימים צפויים להמשיך לעלות ולהכפיל בערכם. המבורג מתייחסת אל הדרישה לדיור בעיר ברצינות, ומכירה בחוסר אל מול הביקוש הנדל״ני. תוכניות שאפתניות של חידוש אורבני מצפה להגדיל את המבורג בארבעים אחוז בעשור הקרוב. העיר צפויה להשלים ב2025 את בנייתו של מחוז חדש באיזור הנמל של העיר, הצפוי לאכלס 12,000 איש ולספק לפחות 45 אלף עבודות חדשות.

על אף שנרשמה עליה במחירים בשנים האחרונות בהמבורג, שוק הנדל״ן בגרמניה הוא מאוד יציב, ואינו הפכפך כמו מדינות אחרות באירופה – וכך מבטיח תשואה גבוהה גם בערים גדולות כמו המבורג שבהן המחיר למטר מרובע הוא גבוה יותר. גרמניה היא היעד מספר אחד להשקעות באירופה, שכן הכלכלה שלה היא בין החזקות והיציבות בעולם כולו. בשמונה השנים האחרונות, בשוק הנדל״ן בגרמניה נרשמת עליית מחירים שנתית של 11 אחוזים. משקיעים הבוחרים להשקיע בגרמניה נהנים מנכס בעל ערך עם תשואה גבוה, במדינה שמציעה את אפיק ההשקעות הבטוח ביותר באירופה.

שיטת העבודה שלנו בנדל״ן גרמניה היא אסטרטגיית איתור חכמה – אנו מחשבים את ההסתברות ליצירת עסקה “משתלמת”- כלומר עסקה בעלת תשואה גבוהות של למעלה מ 12% בשנה (נטו על ההשקעה).

שער לעולם

המבורג נהנת ממיקום גיאוגרפי מצוין – עם גישה נוח לא רק אל מזרח אירופה, אלא גם אל סקנדינביה. נמל המבורג הוא הנמל הגדול ביותר בגרמניה, והשלישי בגודלו באירופה. הנמל הופך את המבורג למעצמת ייצוא. יושב על נהר האלבה, הוא רחוק ב110 ק״מ מהים הצפוני, והוא נקודת הגישה של גרמניה אל השוק הסקנדינבי. המבורג הרוויחה באופן משמעותי מתהליך הגלובליזציה של אירופה. הודות לחיבורי העורף המצוינים של העיר, העיר היא חממת תעבורה, מסחר וייצוא מצפון אירופה, אסיה והבלקן.

הנמל בהמבורג הוא לא רק משמעותי עבור גרמניה – הוא אחד מהנמלים החשובים ביותר בעולם. כמות המטענים שהנמל מקבל אליו כמעט הוכפלה בעשרים השנים האחרונות. נכון ל2015, והנמל מטפל ב1.5 מיליון טון של מטענים שנתית. שותפי הסחר המובילים עם הנמל הם סין, סינגפור, רוסיה, פינלנד וארצות הברית.

מובילה כלכלית

מיד אחרי ברלין, המבורג היא השניה בגודלה בגרמניה, מבחינת שטח ומבחינת כמות האנשים שחיים בה, כ1.8 מיליון איש. כתוצאה של הגירה חיוביות בריאה אל תוך העיר הן של אזרחים גרמניים ואזרחים זרים – המבורג עדיין מצפה לגדול בשנים הקרובות. עם תוצר מקומי גולמי של 118 מליארד יורו (בשנת 2017), המבורג מייצגת כארבעה אחוזים מכלכלת גרמניה. המבורג עוקפת ערים אחרות בגרמניה ומדורגת ראשונה בתמ״ג לנפש. בשנת 2015 התמ״ג לנפש היה כ90 אלף יורו, הרבה מעבר למומצע הגרמני של 70 אלף יורו בשנה.  

עבור משקיעים ישראלים עם חסכונות המעוניינים להשקיע את כספם בצורה בטוחה ומניבה, שוק הנדל״ן בהמבורג הוא אופציה אטרקטיבית במדינה המועדפות ביותר על ידי משקיעים ישראלים וזרים, והבטוחה ביותר להשקעות באירופה. יציבות כלכלית ומדינית, מחירים נמוכים בשילוב ריביות נמוכות אל מול נכסים להשקעה בגרמניה באיכות גבוהה הופכים את גרמניה למדינה המבוקשת ביותר להשקעות באירופה.

מחירי נדל״ן ממוצעים

על פי אתר immobilienscout24, אלו הם המחירים הממוצעים לנדל״ן בהמבורג –

  • מחיר ממוצע לדירה הוא 3624.9 למ״ר
  • דמי שכירות ממוצעים בדירה הם 10.75 למ״ר
  • ערכי הנדלן עלו בארבעת השנים האחרונות ב32.4 אחוז
  • דמי השכירות עלו בארבעת השנים האחרונות ב14.2 אחוז

*המחירים מצויינים באירו.

 

מעוניינים להשקיע בהמבורג? הצוות של נדלן גרמניה ישמח לסייע לכם, לחצו כאן והשאירו לנו פרטים, אחד מאנשי הצוות שלנו יחזור אליכם עם עסקאות נדלן בהמבורג.

מקור