דירות בברלין - יתרונותיה של ברלין בהשקעות נדל"ן

לפני שמתחילים בבחינת הנדל”ן בברלין, רצוי לבחון את ברלין עצמה, כיעד להשקעות. ברלין היום היא אחת מהערים המשגשגות ביותר באירופה והפכה לייעד לתיירות, בילוי, תרבות ופנאי. גם המשקיעים מגיעים לעיר ומתלהבים מחיי הבילויים העשירים שהיא מציאה, מפיתוח התשתיות שניכר בכל ומהאווירה התוססת. אם אפשר להסתכן ולומר אז ברלין מיקמה את עצמה כבירת התרבות של אירופה בשנים האחרונות והיא זוכה לפיכך גם להגירה חיובית של צעירים מכל רחבי היבשת. אלו מבקשים להקים בה את ביתם ולהשתקע במקום, והביקוש למגורים הולך וגדל. כך הפכה ברלין ליעד אטרקטיבי למשקיעים ובכך הביקוש לדירות בברלין רק עולה.

דירות בברלין -עסקאות שוות בברלין

ברלין, מעבר לחיי איכות שהיא מציעה לתיירים ולמקומיים, היא גם יעד כדאי להשקעות נדל”ן בחו”ל. על אף היותה מתפתחת ופופולארית, מחירי הנדל”ן עדיין נמוכים מאוד ביחס לערים אחרות באירופה וגם ביחס לבירות קטנות ממנה, כגון פראג ובודפשט. המחירים לדירות בברלין נעים בין מיליון ומאתיים אלף שקלים למיליון חמש מאות אלף שקלים, במידה והמיקום טוב במיוחד. ביחס לישראל, מדובר בעסקאות אטרקטיביות ביותר, מה שמשפיע על קבלת ההחלטות של המשקיעים. העדפתם הברורה היא למצוא נכס להשקעה במחיר שאפשר לעמוד בו וגם יניב תשואה. במקרה של ברלין, רבים מהמשקיעים רוכשים יותר מדירה אחת ולפעמים גם בניין שלם. כאשר מוצאים עסקה שווה על דירות בברלין. אין טעם לחכות.

דירות בברלין -הכנסות משכירות

החוק הגרמני מגביל את מחירי השכירות והוא קובע טווח מינימום ומקסימום, אשר מתעדכן אחת לכמה שנים. בנוסף, החוק קובע שלא ניתן לעלות את שכר הדירה בנכס לאחר רכישתו במשך שלוש שנים וגם אז יש צורך לבצע תהליך הכולל מתן התראה מראש. למרות זאת, עדיין מדובר בעסקאות נדל”ן משתלמות והרווחים מדברים בעד עצמם. הביקוש להשכרת דירות בברלין עולה כל הזמן וקל מאוד לאתר את השוכרים. אוכלוסיית השוכרים מגוונת והיא כוללת סטודנטים, משפחות וכדומה, אשר בהתאם לצרכיהם מחפשים להשכיר דירה לטווח ארוך או קצר. מתי דירות להשכרה נחטפות? כאשר מצב הבניין טוב והוא מתוחזק היטב, לרבות דירה שנשמרה ברמת אחזקה גבוהה. דירות בברלין להשכרה. הכנסה מניבה וכדאית.

דירות בברלין -אחזקת הנכס

חברות אחזקת נכסים בגרמניה מציעות שירותים שוטפים כאמור, על מנת לשמור על הנכס ולוודא שהוא יהיה מבוקש על ידי הדיירים לטווח ארוך. בשנים האחרונות התרחבה פעילויותיהן של חברות האחזקה בברלין, אשר זיהו את הפוטנציאל הטמון בהשקעות נדל”ן בגרמניה. הביקושים, ההכנסה הקבועה משכירות והמחירים הנמוכים, מביאים את המשקיעים לברלין ואיתם גם את חברות האחזקה.