קלן: יעד מרכזי ובטוח להשקעה

יעד בעל שוק נדל״ן תוסס ודינאמי, קלן Cologne, היא העיר הגדולה ביותר באיזור נורדריין-וסטפאליה. העיר היא בית למיליון איש כיום, והתחזיות הן אופטימיות עבורה – בעשור הקרוב, העיר מצפה לגידול של 20 אחוז במספר התושבים. נכסי הנדל״ן במרכז העיר כבר היום נמצאים בביקוש גבוה. ישנם דיווחים לעלייה בדרישה מצד משקיעים ושוכרים – מונעים בזכות הכלכלה המקומית היציבה של קלן. העיר מבוקשת לא רק על ידי תושבים, אלא גם עבור חברות ענק ותעשיות, ובעיר מתפקדים מספר מרכזים של חברות בינלאומיות.  

עם ריביות נמוכות, ריבוי של שוכרים לעומת בעלי נכסים, והשוק הנוח של השקעות נדלן בגרמניה – רכישת נכס בקלן הוא צעד חכם עבור המשקיע הישראלי המחפש הזדמנויות להשקעות נדלן בחול עם תשואה גבוהה. אנחנו בנדל״ן גרמניה מזהים את קלן כיעד שווה להשקעה ובעלי ניסיון רב בביצוע עסקאות נדל״ן בקלן, עם היכרות קרובה של שוק הנדלן המקומי.

בנדל״ן גרמניה אנו מתחייבים לליווי משקיעים בכל שלבי הדרך, עם צוות אמין, מקצועי ומנוסה.

ידידותית למשקיעים זרים

פיתוח התעשיה בקלן שינתה את מפת הנדל״ן של העיר – כיום האיזורים המבוקשים ביותר בקלן נמצאים במרכז העיר, שנמצא בפיתוח וגדילה מתמדת. בשנים האחרונות נבנו במרכז העיר כמות גדולהשל פרויקטים ומגדלים יוקרתיים, הנמצאים בקרבה אל מגוון החברות שפועלות בליבה של העיר ולאורך נהר הריין. קלן היא יעד נדל״ן מועדף על קונים גרמנים, אך פיתוחו של מרכז העיר, ומגוון הנכסים המודרנים שנמצאים בו הובילו למגמת עלייה של לפחות 25 אחוז של משקיעים זרים בעיר. העלייה בהשקעות זרות בגרמניה מונעת על ידי הכלכלה המקומית החזקה של קלן וכתוצאה – היותה אפיק השקעה בטוח.

בנוסף לכלכלה החזקה, מגמת העלייה של השקעות זרות בקלן מונעת על ידי שוק הנדל״ן הנוח בגרמניה. ניתן לראות מגמה זאת לא רק בקלן, אלא בכל המדינה – גרמניה היא היעד מספר אחד להשקעות באירופה, שכן הכלכלה שלה היא בין החזקות והיציבות בעולם כולו. בשמונה השנים האחרונות, בשוק הנדל״ן בגרמניה נרשמת עליית מחירים שנתית של 11 אחוזים. משקיעים הבוחרים להשקיע בגרמניה נהנים מנכס בעל ערך עם תשואה גבוה, במדינה שמציעה את אפיק ההשקעות הבטוח ביותר באירופה.

שיטת העבודה שלנו בנדל״ן גרמניה היא אסטרטגיית איתור חכמה – אנו מחשבים את ההסתברות ליצירת עסקה “משתלמת”- כלומר עסקה בעלת תשואה גבוהות של למעלה מ 12% בשנה (נטו על ההשקעה).

כלכלה מקומית חזקה

עמוד התווך העיקרי של כלכלת קלן הוא תעשיות מדיה וטלקום, לצד חברות בילאומיות כמו מיקרוסופט, פורד, לופטהנזה וטויוטה המפעילות את המטה הגרמני שלהן בעיר. החוזק המרכזי של העיר הוא גיוון התעשיות הפועלות בה יחד עם איזון בגדלי החברות הפועלות בה. חוזק זה מבטיח שיעורי תעסוקה גבוהים והמשך שגשוגה של העיר – 85 אחוזים מתושבי קלן מועסקים על ידי החברות הפועלות בעיר. כלכלת קלן היא כלכלה בינלאומית, מודרנית ודינאמית, הדוחפת את העיר קדימה ומבטיחה את המשך היציבות שלה כעיר חזקה ואפיק השקעה בטוח.

הכלכלה החזקה של קלן משפיעה לטובה על איכות החיים בעיר – אופציות התעסוקה מושכות אל העיר אנשי עסקים או צעירים בעלי כישורים, ההופכים אותה יחד למקום מצוין (ומבוקש) לחיות בו. קלן היא עיר של צעירים – הגיל המומצע של תושב בעיר הוא 42. סקרים שפרסמה עיריית קלן מראים כי רובם הגדול של תושבי העיר מרוצים מאוד לגור בקלן, ואינם מעוניינים לעזוב.  

נקודה מרכזית בתוך אירופה

המיקום הגיאורגרפי של קלן הוא פקטור משמעותי לכלכלה הבינלאומית של העיר. בעזרתן של התשתיות המעולות שיש לגרמניה להציע, קלן היא נקודה מחברת לשאר יעדים מרכזיים באירופה דרך האוויר, הים והיבשה. קרבתה לגבולות עם צרפת, בלגיה וצ׳כיה הופכת אותה ליעד מועדף על ידי חברות המעוניינות בגישה נוחה אל תוך שוק המסחר של מרכז אירופה.

מחירי נדל״ן ממוצעים

על פי אתר immobilienscout24, אלו הם המחירים הממוצעים לנדל״ן בקלן –

  • מחיר ממוצע לדירה הוא 3069.81 למ״ר
  • דמי שכירות ממוצעים בדירה הם 10.12 למ״ר
  • ערכי הנדלן עלו בארבעת השנים האחרונות ב39.5 אחוז
  • דמי השכירות עלו בארבעת השנים האחרונות ב15.2 אחוז

*המחירים מצויינים באירו.

 

מעוניינים להשקיע בקלן? הצוות של נדלן גרמניה ישמח לסייע לכם, לחצו כאן ותשאירו לנו פרטים, אחד מאנשי הצוות שלנו יחזור אליכם עם עסקאות נדלן בקלן.

 

מקור

מקור