השקעה בנורדריין וסטפאליה: המדינה החזקה בגרמניה

המחוז המוביל להשקעות זרות בגרמניה והחזק ביותר כלכלית בתוך גרמניה הוא נורדריין-וסטפאליה (North Rhine-Westphalia). המדינה המאוכלסת ביותר מבין 16 מדינות גרמניה עם 18 מיליון איש, והעשירה ביותר עם תוצר מקומי גולמי של 690 מיליארד יורו. עם ערים מובילות כגון קלן ודיסלדורף, המחוז הוא יעד עסקי דינאמי עם מיקום מצוין בליבה של אירופה. מאז ומתמיד, המחוז הוא תחנת הכוח הראשית של כלכלת גרמניה. נורדריין וסטפאליה הוא היעד הוא הפופולרי והוותיק ביותר בגרמניה בין עבור חברות ומשקיעי נדל״ן זרים ומקומיים.

לנו בנדל״ן גרמניה יש ניסיון רב בביצוע עסקאות נדלן בנורדריין וסטפאליה. לאחר מספר שנים של פעילות נדל״ן באירופה, פיתחנו שיטת עבודה ייחודית לביצוע השקעות נדל״ן בחו”ל. בנינו תהליך של ארבעה שלבים, אשר מעלים את הסיכויים לאיתור עסקה מנצחת. אנו בעלי היכרות עם השוק המקומי ומתחייבים להצעות נכסי נדל״ן בעלי תשואה גבוהה, ולמתן ליווי אישי בכל שלבי הדרך עבור לקוחותינו, עם שירות מנוסה, אמין ומקצועי.

המובילה בכלכלה

כלי טוב להמחשת החוזק וגודל ההשפעה הכלכלית של נורדריין-וסטפאליה באירופה הוא העבודה שכמות היצוא, ייצור והמיחזור של המחוז, באופן תיאורטי, הוא מספיק גבוה במידה והמחוז היה מחליט להפוך להיות מדינה עצמאית. במידה ודבר כזה היה קורה, מדינת נורדריין וסטפליה הייתה מדורגת כמספר 22 בעולם, עוקפת מדינות כמו שוודיה, בלגיה ופולין. החוזק הכלכלי הזה הוא מה שהופך את המחוז לאיזור כל כך פופולרי בין משקיעים – והוא מבטיח שמדובר באפיק השקעה בטוח ויציב. נורדריין וסטפאליה היא לוקיישן עסקי דינאמי ומבוסס, והנתונים מדברים בזכות עצמם:

 

  • 26% מכלל ההשקעות הזרות בגרמניה מגיעות מנורדריין וסטפאליה
  • 26.4% ההכנסות מספקי השירות העיסקיים בגרמניה מגיעות מנורדריין וסטפאליה
  • 28.8% מכל אנשי העסקים בגרמניה מעוסקים בנורדריין וסטפאליה
  • 21.4% מכל החברות בגרמניה ממוקמות בנורדריין וסטפאילה
  • התוצר המקומי הגולמי בנורדריין וסטפאליה הוא 690 מיליארד יורו, ומהווה 21% מהתמ״ג הכולל של גרמניה

התעשיות של נורדריין וסטפאליה הן עמוד התווך היציב ביותר בכלכלת גרמניה. תעשיות ומפעלים הפועלים בתוך המחוז הציגו בשנת 2017 מחזור של 350 מיליארד יורו – 18.5 אחוז מהמחזור הכולל של גרמניה. נורדריין וסטפאילה היא האזור התעשייתי החזק ביותר באירופה, והיא בית עבור חברות ענק בינלאומיות לצד חברות בינוניות וקטנות המובילות בתחומן.  

יעד מספר אחד להשקעות זרות

נורדריין-וסטפאליה הוא המחוז המוביל עבור השקעות בינלואמיות, עם הון זר בשיווי של 180 מיליארד יורו – ההון הגדול ביותר מכל אחת מ-16 מדינות גרמניה. בערך 20,000 חברות זרות השקיעו בנורדריין וסטפאליה – המחוז הוא נקודת גישה מעולה עבורם אל השוק הגרמני. חברות הענק הבוחרות להשקיע בנורדריין וסטפאליה הופכות את המחוז למעצמה כלכלית, ותורמות אל שיעורי ההעסקה הגבוהים במדינה עם בערך מיליון תושבים העובדים עבור חברות זרות.

אפיק ההשקעה בעל תשואות גבוהות

נורדריין וסטפאליה היא מדינה משגשגת בתוך גרמניה, ומחירי הנדל״ן משקפים את השגשוג הכלכלי שלה. מחירי הנדל״ן במחוז תלויים במספר משתנים – מיקום בתוך המחוז, סוג הנכס ודינמיקת ההיצע והביקוש בתוך העיר המסוימת. לדוגמא – מרכז העיר של קלן יקר יותר ממרכז העיר של בון, שתי ערים מובילות בתוך נורדריין וסטפאליה. המחוז מאוכלס בצפיפות, עם מספר רב של ערים היושבות לאורך הריין. בנדל״ן גרמניה אנו מומחים באיתור אפיקי השקעה מניבים בתוך האיזור המתאימים לכל כיס.

תמונת המצב הכלכלית משקפת מגמת עלייה עקבית במחירי שכר הדירה בתוך המחוז. המחיר הממוצע הוא 7.9 יורו למ״ר (נכון ל-2015), הרבה מעל שאר הערים במחוזות אחרים בגרמניה. לעומת זאת, מחירי נכסי נדל״ן לרכישה הם עדיין בין הנמוכים ביותר בגרמניה ומרכז אירופה. השילוב המנצח של שכ״ד גבוה אל מול עלויות רכש נמוכות קובע את תשואות הגבוהות מהממוצע, היוצאות מן הכלל בשוק הנדל״ן העולמי כיום.

אנחנו בנדל״ן גרמניה פיתחנו שיטת עבודה ייחודית הנשענת על שימוש במערכות טכנולוגיות מתקדמות, לצד פריסה אנושית של עשרות מתווכחים מקומיים באמצעותם אנו מקבלים נכסים חמים בבלעדיות לפני יצאתם לשוק. אנו פועלים לפי אסטרטגיה איתור חכמה, בה נפתח לנו חלון זמן קצר על כל נכס חדש. אנו מחשבים את ההסתברות ליצירת עסקה “משתלמת”- כלומר תשואות גבוהות של למעלה מ 12% בשנה (נטו על ההשקעה).

מחירי נדל״ן ממוצעים

על פי אתר immobilienscout24, אלו הם המחירים הממוצעים לנדל״ן בנורדריין-וסטפאליה–

  • מחיר ממוצע לדירה הוא 1569.49 למ״ר
  • דמי שכירות ממוצעים בדירה הם 6.71 למ״ר
  • ערכי הנדלן עלו בארבעת השנים האחרונות ב26.3 אחוז
  • דמי השכירות עלו בארבעת השנים האחרונות ב11.7 אחוז

*המחירים מצוינים באירו.

מעוניינים להשקיע בנורדריין-וסטפאליה? הצוות של נדלן גרמניה ישמח לסייע לכם, לחצו כאן והשאירו לנו פרטים, אחד מאנשי הצוות שלנו יחזור אליכם עם עסקאות נדלן בנורדריין-וסטפאליה.

מקור