שטוטגרט: אפיק השקעה בטוח בגרמניה

השישית בגודלה בגרמניה, שטוטגרט – Stuttgart היא יעד מוביל להשקעות נדלן בחול. בית לחברות ענק וליצרניות הרכב המובילות בעולם, העיר היא בעלת הכלכלה החזקה ביותר בדרום-מערב גרמניה. שטוטגרט מדורגת בקביעות ברשימת עשר הערים המובילות בגרמניה, ומציעה אפיקים בטוחים עבור משקיעי נדל״ן ישראלים המעוניינים להכנס לשוק הנדל״ן האירופאי.

לנו בנדל״ן גרמניה יש ניסיון רב בביצוע עסקאות נדלן בשטוטגרט. אנו בעלי היכרות עם השוק המקומי ומתחייבים לאיתור נכסי נדל״ן בעלי תשואה גבוהה, ולמתן ליווי אישי בכל שלבי הדרך עבור לקחותינו, עם שירות מנוסה, אמין ומקצועי.

יעד איכותי בדרישה

שטוטגרט היא יעד מבוקש למגורים בזכות איכות החיים הגבוהה שתושביה נהנים ממנה. במשך שנים רבות, שטוטגרט והערים המקיפות אותה נהנות משיעורי התעסוקה בין הגבוהים ביותר בגרמניה. ריבוי של חברות היי טק ותעשיות גדולות יוצרות הזדמנויות תעסוקה חסרות תקדים עבור עובדים בעלי כישורים והשכלה בסקטורים מדעיים וטכנולוגים.

יחד עם ההבטחה ליציבות כלכלית עבור התושבים, שטוטגרט היא עיר פסטורלית, והירוקה ביותר בגרמניה – מוקפת בגבעות, יערות ויקבים. עם אקלים נוח יחסית לגרמניה, תושבי העיר נהנים באופן קבוע מהריאות הירוקות הממוקמות בתוך המרחב האורבני.

הנוף האורבני בעיר הוא מרשים, ומשלב בצורה אקלקטית אדריכלות קלאסית ומודרנית. בנייה לגובה היא עניין נדיר בשטוטגרט, ובשילוב עם כמות השטחים הירוקים שנמצאים בעיר, השוק ההיצע הקיים של נדל״ן למגורים הוא מצומצם יחסית. כיוון שההיצע אינו עונה על הדרישה עבור דיור בשטוטגרט, השוק הוא חם, והביקוש כעת לנדל״ן למגורים הוא בשחקים. בנדל״ן גרמניה, אנו עובדים מול ברוקרים מקומיים לאיתור העסקאות המניבות ביותר, ואנו בעלי ניסיון במציאת נכסי נדל״ן בעלי תשואה גבוהה בשוק החם והמבוקש של שטוטגרט.

כלכלה מגוונת וחזקה

חוזקה של שטוטגרט כמיקום עסקי מגיע מהמגוון הרחב של התעשיות הפועלות בתוכה. חברות ענק כמו מרסדרס-בנז ופורשה, המפעילות את המטה שלהן בעיר, פועלות לצד חברות בינוניות וקטנות יותר. כוח עבודה בעל כישורים וצפיפות האקדמאים הגדולה ביותר מכל עיר בגרמניה, בשילוב עם מרכזי מחקר ופיתוח, מאפשרים רבגוניות עסקית ואת צמיחתה החיובית של העיר. חברות מכל סוגי התעשיות מתפקדות בשטוטגרט, ותורמות לשגשוגה של העיר. שטוטגרט תמיד נמצאת ברשימות דירוג של ערים חזקות כלכלית בגרמניה – הודות לכך שכמות הייצוא שלה היא הגדולה ביותר בגרמניה, כמות העובדים בעלי כישורים גבוהים היא הגבוהה בגרמניה, וכוח הרכש של העיר הוא גבוה מן הממוצע.

שוק נדל״ן חם ומצומצם

שטוטגרט היא עיר בנסיקה – יותר ויותר בני אדם רוצים לחיות בשטוטגרט, ומתעניינים באיכות החיים הגבוהה שהעיר מציעה לתושביה. בהתאם לכך, שכר הדירה בשטוטגרט הוא גבוה מערים אחרות בגרמניה – לשם השוואה, שכר הדירה הממוצע בשטוטגרט הוא גבוה בכ-40 אחוז משכר הדירה כיום בברלין. התחזיות הם שעליית המחירים תמשיך בצורה עקבית אל מול שגשוגה של שטוטגרט. היציבות הכלכלית של העיר מבטיחה שתמיד תהיה בה דרישה עבור מגורים, והשקעה בה היא אפיק בטוח, יציב ובעל תשואה גבוהה.

עבור משקיעים ישראלים עם חסכונות המעוניינים להשקיע את כספם בצורה בטוחה ומניבה, שוק הנדל״ן בשטוטגרט הוא אופציה אטרקטיבית במדינה המועדפות ביותר על ידי משקיעים ישראלים וזרים, והבטוחה ביותר להשקעות באירופה. יציבות כלכלית ומדינית, מחירים נמוכים בשילוב ריביות נמוכות אל מול נכסים באיכות גבוהה הופכים את גרמניה למדינה המבוקשת ביותר להשקעות באירופה.

מחירי נדל״ן ממוצעים

על פי אתר immobilienscout24, אלו הם המחירים הממוצעים לנדל״ן בשטוטגרט –

  • מחיר ממוצע לדירה הוא 3983,66 למ״ר
  • דמי שכירות ממוצעים בדירה הם 12.87 למ״ר
  • ערכי הנדלן עלו בארבעת השנים האחרונות ב46.1 אחוז
  • דמי השכירות עלו בארבעת השנים האחרונות ב28.6 אחוז

*המחירים מצויינים באירו.

 

מעוניינים להשקיע בשטוטגרט? הצוות של נדלן גרמניה ישמח לסייע לכם, לחצו כאן והשאירו לנו פרטים, אחד מאנשי הצוות שלנו יחזור אליכם עם עסקאות נדלן בשטוטגרט.